Neodymium magnet A25xB20xC10 mm
6.39 € / 12.50 лв.

ATTENTION!
Neodymium magnets are very hard, relatively fragile and at the same time have a great force of attraction towards each other.
| Catalog Number | 06.007 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Length | 25 mm |
| Width | 20 mm |
| Height | 10 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 13 kg |
| Plating | Ni-Cu-Ni |
| Weight | 37 g |
*The prices include VAT





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets