Neodymium magnet H3xd7xD10 mm
0.40 € / 0.78 лв.
| Catalog Number | 06.030D |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Inner diameter | Ø 7 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Diametrical |
| Magnetic adhesion strength | 0.5 kg |
| Plating | Ni-Cu-Ni |
| Weight | 0.9 g |
*The prices include VAT





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets