Neodymium magnet A20xB15xC47.5mm
11.04 € / 21.59 лв.

ATTENTION!
Neodymium magnets are very hard, relatively fragile and at the same time have a great force of attraction towards each other.
| Catalog Number | 06.063 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Length | 20 mm |
| Width | 15 mm |
| Height | 47.5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 14 kg |
| Plating | Ni-Cu-Ni |
| Weight | 105 g |
*The prices include VAT





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets