Neodymium magnet D18xH5
1.66 € / 3.25 лв.
ATTENTION!
Neodymium magnets are very hard, relatively fragile and at the same time have a great force of attraction towards each other.
| Catalog number | 06.093 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø18 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 4.5 kg |
| Plating | Ni-Cu-Ni |
| Weight | 9 g |
*The prices include VAT

