Neodymium magnet D20xd10xH5
1.53 € / 2.99 лв.

ATTENTION!
Neodymium magnets are very hard, relatively fragile and at the same time have a great force of attraction towards each other.
| Catalog number | 06.100 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 20 mm |
| Inner diameter | Ø 10 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 4.5 kg |
| Plating | Ni-Cu-Ni |
| Weight | 7.5 g |
*The prices include VAT
