Neodymium magnet A60xB40xC2.5mm
6.75 € / 13.20 лв.

ATTENTION!
Neodymium magnets are very hard, relatively fragile and at the same time have a great force of attraction towards each other.
| Catalog Number | 06.083 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Length | 60 mm |
| Width | 40 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 9 kg |
| Plating | |
| Weight | 44 g |
*The prices include VAT





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets