Magnetic adhesive tape 12.7×1.5 mm
0.61 € / 1.19 лв.
| Catalog Number | 04.056T |
|---|---|
| Material | Бариев ферит + Гума |
| Width | 12.7 mm |
| Дебелина | 1.5 mm |
| Magnetization | Multipolar, striped, unilateral |
| Magnetic adhesion strength | 45 g/cm |
| Особености | – The sliding force can be significantly less than the adhesion force depending on the type of surface and coating. – One surface is self-adhesive and the other is magnetized. |
| Packaging | In addition to the linear meter, it is also available in rolls of 30 m. |
| Note | Prices are for 1 m |
*The prices include VAT





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets