Neodymium magnet A20xB5xC2mm
0.31 € / 0.61 лв.
ATTENTION!
Neodymium magnets are very hard, relatively fragile and at the same time have a great force of attraction towards each other.
| Catalog Number | 06.103 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Length | 20 mm |
| Width | 5 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 1 kg |
| Plating | Ni-Cu-Ni |
| Weight | 1.5 g |
*The prices include VAT






Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets