Shop
Showing all 2 results
Ferrite magnet D10xd7xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.016A |
|---|---|
| Material | Hfer 8/22 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Inner diameter | Ø 7 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | According to customer requirements, Bipolar along the H axis, Bipolar one side, Diametrical |
| Surfaces | Polished to Ø10 |
| Weight | 0.6 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 499 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 500 - 1,999 | 0.09 € / 0.18 лв. |
| 2,000+ | 0.08 € / 0.16 лв. |
Ferrite magnet A30xB22.8xC3.8 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.033/3.8 |
|---|---|
| Material | Hfer 8/22 |
| Length | 30 mm |
| Width | 22.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Surfaces | unpolished |
| Magnetic adhesion strength | 0.3 kg |
| Weight | 11 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 0.23 € / 0.45 лв. |
| 10 - 99 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 100 - 999 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 1,000+ | 0.18 € / 0.35 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets