Shop
Showing the single result
Ferrite magnet D5xH5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.055 |
|---|---|
| Material | Hfer35/25 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Surfaces | Polished |
| Magnetic adhesion strength | 0.1 kg |
| Weight | 0.8 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.15 € / 0.29 лв. |
| 100 - 999 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 1,000+ | 0.10 € / 0.20 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets