Shop
Showing all 2 results
Neodymium magnet D2xH2 mm Gold
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.022G |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Diameter | Ø 2 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.18 kg |
| Weight | 0.05 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.13 € / 0.25 лв. |
| 100 - 999 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 1,000 - 4,999 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 5,000+ | 0.10 € / 0.20 лв. |
Neodymium magnet D3xH1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.056 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Diameter | Ø 3 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.18 kg |
| Weight | 0.05 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 20 - 99 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 100 - 499 | 0.10 € / 0.20 лв. |
| 500 - 999 | 0.09 € / 0.18 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.08 € / 0.16 лв. |
| 2,500+ | 0.07 € / 0.14 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets