Shop
Showing all 2 results
Neodymium magnet A5xB5xC0.5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.087 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Height | 0.5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.2 kg |
| Weight | 0.1 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 499 | 0.08 € / 0.16 лв. |
| 500 - 2,499 | 0.07 € / 0.14 лв. |
| 2,500 - 4,999 | 0.06 € / 0.12 лв. |
| 5,000+ | 0.05 € / 0.10 лв. |
Ferrite magnet D12xH2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.050 |
|---|---|
| Material | Hfer 30/22 |
| Diameter | Ø 12 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Surfaces | Polished |
| Magnetic adhesion strength | 0.2 kg |
| Weight | 1.2 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.10 € / 0.20 лв. |
| 100 - 499 | 0.09 € / 0.18 лв. |
| 500 - 999 | 0.08 € / 0.16 лв. |
| 1,000+ | 0.07 € / 0.14 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets