Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnetic ball D5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.022 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Magnetization | Bipolar, Diametrical |
| Magnetic adhesion strength | 0.3 kg |
| Weight | 0.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.09 € / 0.18 лв. |
| 20 - 99 | 0.08 € / 0.16 лв. |
| 100 - 199 | 0.07 € / 0.14 лв. |
| 200 - 499 | 0.06 € / 0.12 лв. |
| 500+ | 0.05 € / 0.10 лв. |
Neodymium magnet D6xH1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.058 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Diameter | Ø 6 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.3 kg |
| Weight | 0.2 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.13 € / 0.25 лв. |
| 20 - 99 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 100 - 499 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 500 - 999 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 2,500+ | 0.10 € / 0.20 лв. |
Ferrite magnet A30xB22.8xC3.8 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.033/3.8 |
|---|---|
| Material | Hfer 8/22 |
| Length | 30 mm |
| Width | 22.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Surfaces | unpolished |
| Magnetic adhesion strength | 0.3 kg |
| Weight | 11 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 0.23 € / 0.45 лв. |
| 10 - 99 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 100 - 999 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 1,000+ | 0.18 € / 0.35 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets