Shop
Showing all 2 results
Neodymium magnet H3xd7xD10 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.030D |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Inner diameter | Ø 7 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Diametrical |
| Magnetic adhesion strength | 0.5 kg |
| Weight | 0.9 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.40 € / 0.78 лв. |
| 20 - 99 | 0.37 € / 0.72 лв. |
| 100 - 999 | 0.34 € / 0.66 лв. |
| 1,000+ | 0.32 € / 0.63 лв. |
Neodymium magnet D10xd7xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.030H |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Inner diameter | Ø 7 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.5 kg |
| Weight | 0.9 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.40 € / 0.78 лв. |
| 20 - 99 | 0.37 € / 0.72 лв. |
| 100 - 999 | 0.34 € / 0.66 лв. |
| 1,000+ | 0.32 € / 0.63 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets