Shop
Showing all 4 results
Neodymium magnet D5xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.098 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.6 kg |
| Weight | 0.4 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 100 - 499 | 0.14 € / 0.27 лв. |
| 500 - 1,999 | 0.13 € / 0.25 лв. |
| 2,000 - 4,999 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 5,000+ | 0.11 € / 0.22 лв. |
Neodymium magnet H5xD5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.044D |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Diametrical |
| Magnetic adhesion strength | 0.6 kg |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 100 - 499 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 500 - 1,999 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 2,000 - 4,999 | 0.15 € / 0.29 лв. |
| 5,000+ | 0.14 € / 0.27 лв. |
Neodymium magnet D5xH5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.044H |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.6 kg |
| Weight | 0.8 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 100 - 499 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 500 - 1,999 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 2,000 - 4,999 | 0.15 € / 0.29 лв. |
| 5,000+ | 0.14 € / 0.27 лв. |
Neodymium magnet D10xH1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.024 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.6 kg |
| Weight | 0.6 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 100 - 499 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 500 - 999 | 0.16 € / 0.31 лв. |
| 1,000 - 1,999 | 0.15 € / 0.29 лв. |
| 2,000+ | 0.14 € / 0.27 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets