Shop
Showing all 2 results
Neodymium magnet D7xH2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.061 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 7 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.65 kg |
| Weight | 0.6 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 20 - 99 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 100 - 499 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 500 - 999 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 2,500+ | 0.16 € / 0.31 лв. |
Ferrite magnet A33xB7.5xC6 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.044 |
|---|---|
| Material | Hfer 30/22 |
| Length | 33 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Height | 6 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Surfaces | Polished |
| Magnetic adhesion strength | 0.65 kg |
| Weight | 7.4 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 10 - 99 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 100 - 499 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 500 - 999 | 0.16 € / 0.31 лв. |
| 1,000+ | 0.15 € / 0.29 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets