Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet A10xB3xC2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.033 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Length | 10 mm |
| Width | 3 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.75 kg |
| Weight | 0.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.15 € / 0.29 лв. |
| 100 - 499 | 0.14 € / 0.27 лв. |
| 500 - 999 | 0.13 € / 0.25 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 2,500+ | 0.12 € / 0.23 лв. |
Neodymium magnet A15xB10xC1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.078 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Length | 15 mm |
| Width | 10mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.75 kg |
| Weight | 1.1 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 20 - 99 | 0.22 € / 0.43 лв. |
| 100 - 499 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 500 - 999 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 2,500+ | 0.15 € / 0.29 лв. |
Ferrite magnet D19xH8 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.040 |
|---|---|
| Material | Hfer 30/22 |
| Diameter | Ø 19 mm |
| Height | 8 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Surfaces | Polished |
| Magnetic adhesion strength | 0.75 kg |
| Weight | 10.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 100 - 499 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 500 - 999 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 1,000+ | 0.21 € / 0.41 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets