Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet A5xB5xC5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.034SH |
|---|---|
| Material | NFB 38SH |
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 1.2 kg |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.36 € / 0.70 лв. |
| 20 - 99 | 0.33 € / 0.65 лв. |
| 100 - 499 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 500 - 999 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.27 € / 0.53 лв. |
| 2,500+ | 0.26 € / 0.51 лв. |
Neodymium magnet D5xH20 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.090 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Height | 20 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 1.2 kg |
| Weight | 3 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 0.61 € / 1.19 лв. |
| 10 - 49 | 0.59 € / 1.15 лв. |
| 50 - 99 | 0.56 € / 1.10 лв. |
| 100 - 199 | 0.54 € / 1.06 лв. |
| 200 - 499 | 0.52 € / 1.02 лв. |
| 500 - 999 | 0.51 € / 1.00 лв. |
| 1,000+ | 0.50 € / 0.98 лв. |
Ferrite magnet A30xB20xC5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 04.045 |
|---|---|
| Material | Hfer 30/22 |
| Length | 30 mm |
| Width | 25 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Surfaces | Polished |
| Magnetic adhesion strength | 1.2 kg |
| Weight | 15 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.26 € / 0.51 лв. |
| 100 - 499 | 0.23 € / 0.45 лв. |
| 500 - 999 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 1,000+ | 0.18 € / 0.35 лв. |





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets