Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet D10xd3.2xH4.5 mm (S)
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.081(S) |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Mounting hole | Ø 3.2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 1.8 kg |
| Weight | 2.2 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.59 € / 1.15 лв. |
| 20 - 99 | 0.56 € / 1.10 лв. |
| 100 - 999 | 0.54 € / 1.06 лв. |
| 1,000+ | 0.51 € / 1.00 лв. |
Neodymium magnet D10xd3.2xH4.5 mm (N)
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.081(N) |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Mounting hole | Ø 3.2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 1.8 kg |
| Weight | 2.2 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.59 € / 1.15 лв. |
| 20 - 99 | 0.56 € / 1.10 лв. |
| 100 - 999 | 0.54 € / 1.06 лв. |
| 1,000+ | 0.51 € / 1.00 лв. |
Neodymium magnet D15xH2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.003 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 15 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 1.8 kg |
| Weight | 3 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.69 € / 1.35 лв. |
| 20 - 99 | 0.65 € / 1.27 лв. |
| 100 - 499 | 0.63 € / 1.23 лв. |
| 500 - 999 | 0.60 € / 1.17 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.58 € / 1.13 лв. |
| 2,500+ | 0.56 € / 1.10 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets