Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet D12xH2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.101 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 12 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 14 kg |
| Weight | 17 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.32 € / 0.63 лв. |
| 20 - 99 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 100 - 499 | 0.30 € / 0.59 лв. |
| 500 - 999 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.27 € / 0.53 лв. |
| 2,500+ | 0.26 € / 0.51 лв. |
Neodymium magnet D20xH20
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.071 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 20 mm |
| Height | 20 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 14 kg |
| Weight | 46 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 5.22 € / 10.21 лв. |
| 10 - 49 | 4.91 € / 9.60 лв. |
| 50 - 99 | 4.60 € / 9.00 лв. |
| 100 - 499 | 4.35 € / 8.51 лв. |
| 500+ | 4.14 € / 8.10 лв. |
Neodymium magnet A20xB15xC47.5mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.063 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Length | 20 mm |
| Width | 15 mm |
| Height | 47.5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 14 kg |
| Weight | 105 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 4 | 11.04 € / 21.59 лв. |
| 5 - 9 | 10.43 € / 20.40 лв. |
| 10 - 19 | 9.82 € / 19.21 лв. |
| 20 - 49 | 9.20 € / 17.99 лв. |
| 50 - 99 | 8.59 € / 16.80 лв. |
| 100+ | 8.28 € / 16.19 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets