Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet D25xd15xH4.5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.020 |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 25 mm |
| Inner diameter | Ø15 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 7 kg |
| Weight | 10.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 2.66 € / 5.20 лв. |
| 10 - 49 | 2.51 € / 4.91 лв. |
| 50 - 99 | 2.43 € / 4.75 лв. |
| 100 - 499 | 2.38 € / 4.65 лв. |
| 500+ | 2.33 € / 4.56 лв. |
Neodymium magnet A40xB15xC5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.097 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Length | 40 mm |
| Width | 15 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 7 kg |
| Weight | 22 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 3.94 € / 7.71 лв. |
| 10 - 49 | 3.58 € / 7.00 лв. |
| 50 - 99 | 3.32 € / 6.49 лв. |
| 100 - 499 | 3.12 € / 6.10 лв. |
| 500+ | 3.02 € / 5.91 лв. |
Neodymium magnet A30xB20xC5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.076 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Length | 30 mm |
| Width | 20 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 7 kg |
| Weight | 22 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 4.35 € / 8.51 лв. |
| 10 - 49 | 3.94 € / 7.71 лв. |
| 50 - 99 | 3.73 € / 7.30 лв. |
| 100 - 499 | 3.53 € / 6.90 лв. |
| 500+ | 3.32 € / 6.49 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets