Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet A5xB5xC5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.034SH |
|---|---|
| Material | NFB 38SH |
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 1.2 kg |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.36 € / 0.70 лв. |
| 20 - 99 | 0.33 € / 0.65 лв. |
| 100 - 499 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 500 - 999 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.27 € / 0.53 лв. |
| 2,500+ | 0.26 € / 0.51 лв. |
Neodymium magnet D20xd4.2xH5 mm (S) SH
| Параметри |
|---|
| Maximum operating temperature | 150 °C |
|---|---|
| Catalog Number | 06.048(S) |
| Material | NFB 38SH |
| Diameter | Ø 20 mm |
| Inner diameter | Ø 4.2 mm |
| Height | 5 mm |
| Mounting hole | Ø 4.2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 5 kg |
| Weight | 10.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 2.05 € / 4.01 лв. |
| 10 - 49 | 1.89 € / 3.70 лв. |
| 50 - 99 | 1.79 € / 3.50 лв. |
| 100 - 499 | 1.74 € / 3.40 лв. |
| 500+ | 1.70 € / 3.32 лв. |
Neodymium magnet D20xd4.2xH5 mm (N) SH
| Параметри |
|---|
| Maximum operating temperature | 150 °C |
|---|---|
| Catalog Number | 06.048(N) SH |
| Material | NFB 38SH |
| Diameter | Ø 20 mm |
| Inner diameter | Ø 4.2 mm |
| Height | 5 mm |
| Mounting hole | Ø 4.2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 5 kg |
| Weight | 10.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 2.05 € / 4.01 лв. |
| 10 - 49 | 1.89 € / 3.70 лв. |
| 50 - 99 | 1.79 € / 3.50 лв. |
| 100 - 499 | 1.74 € / 3.40 лв. |
| 500+ | 1.70 € / 3.32 лв. |





Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets