Shop
Showing all 5 results
Neodymium magnet H3xd7xD10 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.030D |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Inner diameter | Ø 7 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Diametrical |
| Magnetic adhesion strength | 0.5 kg |
| Weight | 0.9 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.40 € / 0.78 лв. |
| 20 - 99 | 0.37 € / 0.72 лв. |
| 100 - 999 | 0.34 € / 0.66 лв. |
| 1,000+ | 0.32 € / 0.63 лв. |
Neodymium magnet D25xd15xH4.5 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.020 |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 25 mm |
| Inner diameter | Ø15 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 7 kg |
| Weight | 10.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 2.66 € / 5.20 лв. |
| 10 - 49 | 2.51 € / 4.91 лв. |
| 50 - 99 | 2.43 € / 4.75 лв. |
| 100 - 499 | 2.38 € / 4.65 лв. |
| 500+ | 2.33 € / 4.56 лв. |
Neodymium magnet D10xd7xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.030H |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Inner diameter | Ø 7 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.5 kg |
| Weight | 0.9 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.40 € / 0.78 лв. |
| 20 - 99 | 0.37 € / 0.72 лв. |
| 100 - 999 | 0.34 € / 0.66 лв. |
| 1,000+ | 0.32 € / 0.63 лв. |
Neodymium magnet A64xB15xC4-Ø4.2 mm (N)
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.043(N) |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Length | 64 mm |
| Width | 15 mm |
| Height | 4 mm |
| Mounting hole | Ø 4.2 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 12 kg |
| Weight | 27 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 5.52 € / 10.80 лв. |
| 10 - 49 | 5.22 € / 10.21 лв. |
| 50 - 99 | 4.96 € / 9.70 лв. |
| 100+ | 4.78 € / 9.35 лв. |
Neodymium magnet A64xB15xC4-Ø4.2 mm (S)
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.043(S) |
|---|---|
| Material | NFB 40 |
| Length | 64 mm |
| Width | 15 mm |
| Height | 4 mm |
| Mounting hole | Ø 4.2 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 12 kg |
| Weight | 27 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 5.52 € / 10.80 лв. |
| 10 - 49 | 5.22 € / 10.21 лв. |
| 50 - 99 | 4.96 € / 9.70 лв. |
| 100+ | 4.78 € / 9.35 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets