Shop
Showing all 5 results
Neodymium magnet D2xH2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.025 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 2 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.15 kg |
| Weight | 0.05 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 100 - 999 | 0.10 € / 0.20 лв. |
| 1,000 - 4,999 | 0.09 € / 0.18 лв. |
| 5,000+ | 0.08 € / 0.16 лв. |
Neodymium magnet D3xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.095 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 3 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.35 kg |
| Weight | 1.6 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 100 - 499 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 500 - 1,999 | 0.10 € / 0.20 лв. |
| 2,000 - 4,999 | 0.09 € / 0.18 лв. |
| 5,000+ | 0.08 € / 0.16 лв. |
Neodymium magnet D4xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.077 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 4 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.4 kg |
| Weight | 0.3 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 100 - 499 | 0.12 € / 0.23 лв. |
| 500 - 1,999 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 2,000 - 4,999 | 0.11 € / 0.22 лв. |
| 5,000+ | 0.10 € / 0.20 лв. |
Neodymium magnet D10xH1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.024 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.6 kg |
| Weight | 0.6 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 100 - 499 | 0.17 € / 0.33 лв. |
| 500 - 999 | 0.16 € / 0.31 лв. |
| 1,000 - 1,999 | 0.15 € / 0.29 лв. |
| 2,000+ | 0.14 € / 0.27 лв. |
Neodymium magnet D10xH1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.066 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 1.5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.8 kg |
| Weight | 0.9 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 100 - 499 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 500 - 999 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 1,000 - 4,999 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 5,000+ | 0.17 € / 0.33 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets