Shop
Showing all 4 results
Neodymium magnet D10xH1 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.066 |
|---|---|
| Material | NFB 42 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 1.5 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.8 kg |
| Weight | 0.9 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 100 - 499 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 500 - 999 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 1,000 - 4,999 | 0.18 € / 0.35 лв. |
| 5,000+ | 0.17 € / 0.33 лв. |
Neodymium magnet D10xH2 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.004 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 10 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.8 kg |
| Weight | 1.2 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 100 - 499 | 0.24 € / 0.47 лв. |
| 500 - 999 | 0.22 € / 0.43 лв. |
| 1,000 - 1,999 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 2,000 - 4,999 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 5,000+ | 0.20 € / 0.39 лв. |
Neodymium magnet D15xH1 mm 3M(S)
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.104 S |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.8 kg |
| Weight | 1.3 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 20 - 99 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 100 - 499 | 0.26 € / 0.51 лв. |
| 500 - 999 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.24 € / 0.47 лв. |
| 2,500+ | 0.22 € / 0.43 лв. |
Neodymium magnet D15xH1 mm 3M(N)
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.104 N |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 0.8 kg |
| Weight | 1.3 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 20 - 99 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 100 - 499 | 0.26 € / 0.51 лв. |
| 500 - 999 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 1,000 - 2,499 | 0.24 € / 0.47 лв. |
| 2,500+ | 0.22 € / 0.43 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets