Shop
Showing all 3 results
Neodymium magnet D5xH15 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.017H |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 5 mm |
| Height | 15 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 1 kg |
| Weight | 2.2 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 19 | 0.51 € / 1.00 лв. |
| 20 - 199 | 0.49 € / 0.96 лв. |
| 200 - 999 | 0.48 € / 0.94 лв. |
| 1,000+ | 0.47 € / 0.92 лв. |
Neodymium magnet D8xH3 mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.055 |
|---|---|
| Material | NFB 38 |
| Diameter | Ø 8 mm |
| Height | 3 mm |
| Magnetization | Bipolar along the H axis |
| Magnetic adhesion strength | 1 kg |
| Weight | 1.1 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 99 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 100 - 499 | 0.22 € / 0.43 лв. |
| 500 - 999 | 0.20 € / 0.39 лв. |
| 1,000 - 1,999 | 0.19 € / 0.37 лв. |
| 2,000+ | 0.18 € / 0.35 лв. |
Neodymium magnet A20xB5xC2mm
| Параметри |
|---|
| Catalog Number | 06.103 |
|---|---|
| Material | NFB 48 |
| Length | 20 mm |
| Width | 5 mm |
| Height | 2 mm |
| Magnetization | Along the C axis |
| Magnetic adhesion strength | 1 kg |
| Weight | 1.5 g |
| Quantity | Price* |
|---|---|
| 1 - 9 | 0.31 € / 0.61 лв. |
| 10 - 49 | 0.28 € / 0.55 лв. |
| 50 - 99 | 0.26 € / 0.51 лв. |
| 100 - 499 | 0.25 € / 0.49 лв. |
| 500 - 999 | 0.23 € / 0.45 лв. |
| 1,000 - 1,999 | 0.21 € / 0.41 лв. |
| 2,000+ | 0.20 € / 0.39 лв. |




Cylindrical neodymium magnets
Block Neodymium Magnets
Neodymium magnets with screw hole
Neodymium balls
another shape – Neodymium magnets